Catlak Onarim Tedavisi - Emine ÇİÇEK Beauty Center Epilasyon Cilt Bakım ve kaşEmine ÇİÇEK Beauty Center
Hizmetlerimiz Randevu Kurumsal Blog Galeri İletişim

Catlak Onarim Tedavisi

Stria ya da deri çatlakları; deride dermisin destek dokularının zayıflaması ile vücudun deri gerginliğine en fazla maruz kalan alanlarında ortaya çıkan çizgi tarzında deri skarlardır. Deri çatlaklarını ”derinin genişleme kapasitesinin üzerinde gerilmesi sonucu ortaya çıkan lineer yırtılmalar” olarak da tarif edebiliriz. Çatlaklara “Striae Distensae ”, ”Stretch Marks” gibi isimler verilmektedir. Strialarda ilk olarak riskleri iyi belilemek ve hastayı bu risk faktörleri konusunda bilinçli tedbirler almak son derece önemlidir.
Neredeyse her üç kadından birinde görülen deri çatlakları hayati risk oluşturmaz, vücut fonksiyonlarını etkilemez, buna rağmen “Çok büyük bir kozmetik kusur” olarak kabul edilmektedir. Çatlaklar medikal bir problem olmamakla birlikte özellikle kadınlarda estetik yönü ile ciddi bir problem olarak algılanmaktadır.

Hamilelik sonrası lohusalık sendromu içindeki bir kadında gevşemiş ve çatlaklı bir bel- göbek ya da kalça- bacak derisi ciddi bir içe kapanma ve bunalım sebebi olmaktadır.
Sürekli kilo alıp vererek elastikiyet problemi olan kişilerin deri çatlaklarıyla yaşaması onların moralini daha çok bozmaktadır. Bunu alışkanlık haline getirmiş kişilere hızlı kilo alıp verme gibi (özellikle ergenlik dönemi, sporcular ve hamilelerde) durumlardan kaçınılması gerektiği hassasiyetle anlatılmalıdır.
Çatlaklar, özellikle gym ve yüzme gibi aktivetelerde, giysilerin seçiminde günümüzün modern kadını için görsel bir imaj sıkıntısı yaratmaktadır.
Daha iyi görünen bir vücuda sahip olmak uğruna kas geliştiren kişilerin bilinçsizce yapılan spor sonrası derilerinin çatlaması estetik görüntülerini daha da zedelemektedir.
Günümüzde kullanılan estetik uygulamalar ile çatlakların neden olduğu görsel problemler azaltılabilmektedir.

Bilimsel çalışmalar özel diyetler veya egzersizlerin oluşmuş cilt çatlakları üzerinde klinik düzelme sağlamadıklarını ama yeni çatlak oluşumlarına karşı önlem almada doğru beslenmenin ve düzenli kas aktivitesinin önemli olduğunu göstermiştir.

ÇATLAK NASIL OLUŞUR?
Deri, kapladığı alan bakımından vücuttaki en büyük organdır. Tüm vücudun etrafını kaplar ve diğer organları, kemikleri ve kasları muhafaza eder. Bu organ dış dünya ile temas halinde olduğu ve koruma görevi yaptığı için elastik kabiliyete sahiptir. Dermis katmanı %80 kolajen ve %4 elastin protein yapısındaki liflerden oluşan gözenekli bir ağ yapısına sahiptir. Derinin yapısı, korumayı ve dayanıklılığı artırsa da hızlı değişimlere karşı zayıftır. Derinin altında yer alan yağ ve kas dokusu, vücut tarafından hızlıca üretilip, tüketilebilir. Deri hücreleri buna aynı hızda cevap veremez. Aniden hacmi artan kas ya da yağ dokusu sebebiyle deri aniden gerilince hücreler arasındaki bağlarda kısmen kopmalar yaşandığından bu süreç hafif bir elastikiyet kaybından ileri düzeyde deri çatlaklarına kadar farklı şekilde sonuçlanabilir. Derinin esnek olması cildin dayanıklılığını artıran en önemli özelliği olmakla birlikte elastin lifleri hasar gördüğünde cilt daralıp gevşeyemez.

Çatlaklar cilt aniden çok fazla ve hızlı gerildiği zaman cildin 2. tabakasındaki dermis bölgesinde oluşmaktadır. Dermis bölgesindeki file şeklinde birbirine bağlı elastin fiberler kısa sürede çok fazla esnerse genetik eğilim ve doku travmasının şiddetine göre değişen sayıda kopmaktadır. Elastin liflerde hasar ve kopmalar burayı besleyen damarların ortaya çıkmasına ve kızarıklıklara neden olmaktadır. Bu yüzden çatlaklar ilk başta kırmızımsı bir renktedir. Zamanla kan damarları çekilince çatlaklar beyaz veya gri renge dönmektedir.

Çatlakların oluşma nedeni tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte birçok hipotezden bahsedilmektedir. Bunlar;

Mekanik etki; dokuların gerilmesi destek dokunun hasarlanmasına neden olmaktadır (gebelik, obesite, ağırlık kaldırma gibi, normal bedensel büyüme sırasında bazı anatomik alanların daha fazla gerilmeye maruz kalması gibi).
Genetik faktörler; Ehlers-Danlos sendromlu kadınlarda gebeliklerinde hiç cilt çatlamasının olmaması, Marfan sendromunda cilt çatlaklarının sıklığı gibi.
Vücutta steroid hormon seviyelerinin artışı ve bunların doku fibroblastları üzerinde yıkım etkisi; Cushing’s sendromu, topikal yada sistemik steroid tedavileri gibi
Immün sistem yetmezlikleri yada baskılanması durumları; gebelikte gelişen hipertansiyonda kullanılan ilaçlar, HIV ve AIDS ve tedavileri, tüberküloz ve tifo hastalıklarının tedavisi ve hastaların kaşeksi döneminde olmaları, kronik karaciğer hastalıklarında.
Enfeksiyon; bazı mikrop kökenli toksinlerin; striatoxin gibi salgılayarak dokuda hasar yaptığı ve bunların cilt çatlaklarına yol açtıkları
Yukardaki hipotezlerden derinin mekanik olarak gerilmesi, hormonsal değişiklikler ve deride yapısal yatkınlıklar en fazla kabul edilenlerdir.

Çatlak Onarım Tedavisi

Bir Randevu Oluştur

 

Hemen Bir Randevu Alın

Kampanyamızdan Faydalanmak İçin tıklayınız
Güzelliğinize
Güzellik Katıyoruz

Emine ÇİÇEK Beauty Center - İstanbul

Üst düzey eğitimlerden geçmiş, tecrübeli uzmanlar ile hizmetinizdeyiz.

Hizmetlerimiz

Lazer Epilasyon

Buz Başlıklı Lazer Epilasyon
Alexandrite Başlıklı Lazer Epilasyon 

Çatlak Onarım Tedavisi

Çatlak Onarım Tedavisi
 

Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı
Hydrafacial Cilt Bakımı 

Bölgesel İncelme

G7 Şekillendirme
G5 Şekillendirme
Pasif Jimnastik
Lenf Drenaj

 

Kaş ve Kirpik

İpek Kirpik
Kirpik Lifting
Kaş Laminasyonu
Kirpik Laminasyonu
Kaş ve Bıyık Alımı

 

Solaryum

Solaryum

 

Kalıcı Makyaj

Dudak Renklendirme
Kalıcı Makyaj
Microblading
Dipliner
Babyliner
Eyeliner
 

Tırnak

Protez Tırnak
Manikür
Pedikür
Kalıcı Oje
Jel Tırnak
Protez Jel Dolgu
 

Doktor Balık Tedavi

Ayak Tedavi
El Tedavi 

Beyazlatma Tedavisi

Genital Beyazlatma
Koltuk Altı Beyazlatma
Dirsek Beyazlatma
Diz Kapağı Beyazlatma

 

Hakkımızda

Emine ÇİÇEK Beauty Center

"Güzelliğinize güzellik katıyoruz"

İstanbul Ümraniye'de bulunan güzellik salonumuz Emine ÇİÇEK Beauty, 12 yıllık tecrübe sonrası kendi kurumsal kimliğini kazanmış, mütevazi ve profesyonel bir kuruluştur. Kurucumuz Hanife Boztepe, eğitimi ve sertifikaları ile güzellik merkezi işletmeye tam yetkilidir. Firmamızdan hizmet alan yüzlerce memnun müşteri ile müşteri ilişkisi dışında güzellik danışmanlığı ve en önemlisi de dostluk bağları ile bağlanmaktayız. Her kadının farklı bir güzelliği olduğunu, ve her vücut yapısının farklı bir dokunuşa ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu sebeple güzelliğinize güzellik katmak için standart uygulamaları değil, size uygun olanı tavsiye ediyor, ticarethane mantığını böylece devre dışı bırakmış oluyoruz.

İşimiz sadece güzellikle değil, sağlıkla da ilgili olduğu için, merdiven altı kuruluşlarda sıkıntı yaşamamanız adına sizleri sertifikalı, belgeli, güvenli ve tecrübeli güzellik salonlarını tercih etmeniz konusunda uyarıyoruz.

Hizmetlerimiz arasında Lazer Epilasyon, Amerikan Cilt Bakımı, Medikal Cilt Bakımı, Kaş Kontörü, Microblading, Kaş Pudralama, Kalıcı Makyaj, Protez Tırnak, G5, G7 Bölgesel İncelme, Kavitasyon, BB Glow, Dermapen ve Dermaroller vb. gibi etkili ve defalarca denenmiş başarılı sonuçlar elde edilmiş yöntemler bulunmaktadır.

Uzmanlık alanlarımızda teknolojiyi yakından takip ediyor, gerekli cihaz ve donanımları tedarik ediyor, orijinal ve markalı ürünleri tercih ediyoruz. Belki de başarımızın sırrını kaliteli malzeme ile kaliteli sonuç denklemine borçluyuzdur.

 

Vizyon & Misyon

Doğru, Dürüst ve Güvenilir
Emine ÇİÇEK  Beauty Center

Misyonumuz

Emine ÇİÇEK  Beauty Center olarak,
“En üstün hizmet insana hizmettir” inancıyla;

– Etik değerlerden asla ödün vermeden,
– Bilimsel ilkelere bağlı, dürüst, güvenilir,
– Topluma ve çevreye karşı sorumluluk bilincine sahip,
– Toplum sağlığına katkıda bulunmayı onur addeden,
– Koşulsuz müşteri memnuniyetine odaklı,
– Manevi değerleri ön planda tutan,
– Çalışanlarına verdiği değerle, sektöründeki en iyi personelin çalışmaktan onur duyduğu,
– İnsanın hak ettiği önem ve saygıyı, sunan hizmet anlayışı…

 

 

Vizyonumuz

– Çağdaş bilgi ve teknolojideki son gelişmelere paralel olmak üzere;
– Konusunda uzman kadrolarla,
– Bilimsel düzeyde halk sağlığına katkı sağlayan,
– Yüksek kaliteyi en mükemmel hizmet olarak sunan,
– Akademik bir referans noktası olarak anılan,
– İhtisas veren bir klinik olmayı hedeflemektedir.

Lazer Epilasyon Amerikan Cilt Bakımı Medikal Cilt Bakım Kaş Kontür Microblading Kaş Pudralama Kalıcı Makyaj Protez Tırnak Bolgesel_incelme Kavitasyon BB Glow Dermapen Dermaroller

 

 

HİJYEN ÖNLEMLERİ

Seanslara maske ile gelinecektir
Seanslarda her kabinde saatte 1 kişi olacak şekilde kabul edilecektir
Seanslara gelirken yalnız gelinecek. Bekleme salonumuz pasiftir.
Personelimiz ve müşterilerimizin ateş ölçümü mutlaka yapılacaktır.
Her işlemden sonra dezenfekte yapılmadan yeni müşteri kabul edilmeyecektir
Tek kullanımlık ürünler tercih edilecektir
İşletmemizde temiz hava sirkülasyonu sağlanacaktır
S o s y a l M e s a f e Kuralına mutlaka uyulacaktır.
 

SONUÇLAR ŞAŞIRTICI

Cildinizde canlılık ve parlaklık için Emine ÇİÇEK Beauty Center'i tercih edin

 

Sıkça Sorulan Sorular

Amerikan cilt bakım nedir?

Amerikan cilt bakımı Hydrafacial Power cilt problemlerinin çözümüne yardımcı olmak için geliştirilmiş bir sistemdir. Tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Siyah noktaların azalmasına yardımcı olur. Cilt tonusunun düzenlenmesine yardımcı olur

Dermapen nedir?

Dermapen cilt bakımı Hydrafacial Power cilt problemlerinin çözümüne yardımcı olmak için geliştirilmiş bir sistemdir. Tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Siyah noktaların azalmasına yardımcı olur. Cilt tonusunun düzenlenmesine yardımcı olur

Dermaroller nedir?

Uzak Doğu'da binlerce yıldır cilt kusurlarına karşı kullanılan dermaroller, silindir şeklinde olup üzerinde küçük iğneler olan bir cilt bakım aletidir. Bu küçük mikro iğnelerin boyutu 0,5 ila 3 mm aralığında değişir

BB Glow nedir?

BB glow; kalıcı fondöten uygulaması olarak da bilinen, cilt için çeşitli vitamin, mineral ve bitki özleri içeren serumlar kullanılarak yapılan cilt bakımı ve medikal estetik uygulamalarından biridir. BB glow uygulaması kalıcı makyaj kategorisinde değildir. Cilt; uygulanan serumlarla birlikte kolajen üretimini arttırır.

Kavitasyon nedir?

Kavitasyon, vücudun sorunlu bölgesine yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilerek yağları yakmaya yarayan bir zayıflama, bölgesel zayıflama, selülit tedavi yöntemidir.

Protez tırnak nedir?

Kişinin tırnaklarına daha sağlıklı ve estetik bir görünüm kazandıran, daha uzun süreli, kişinin kendi tırnakları üzerine özel koruyucular uygulandıktan sonra yapılan tırnak uygulamalarıdır

Microblading nedir?

Microblading, cilde yarı kalıcı pigment eklemek için birkaç küçük iğneden oluşan küçük bir el aletinin kullanıldığı bir dövme tekniğidir. Kalıcı kaş dövmesi olarak da bilinir.

Başka bir sorum var

Galeri

GÜZELLİK UYGULAMALARIMIZ

 

 

 

 

İletişim

Uzman Estetisyen
Emine Çiçek

Depoyolu Sokak One Block Rezidance Kat:8 Daire 60 Ümraniye - İstanbul

0530 742 80 80 

info@eminecicek.com.tr  

www.eminecicek.com.tr

 

 

 


 

       4338       

Çalışma Saatlerimiz:

Hafta içi hergün : 09:00 - 19:30

Haftasonu :09:00 - 19:30

Pazar : Kapalı

Bu sitenin tüm hakları @eminecicek.com.tr a aittir. İzinsiz kopyalanamaz.

0530 742 80 80

Depoyolu Sk. One Block Rezidance Kat:8 D.60 Ümraniye


Türk Web Ajans